הטכנולוגיה המתקדמת להסרת משקפיים בבית חולים שערי צדק

"אסותא אופטיק" בבית חולים שערי צדק
הטכנולוגיה המתקדמת להסרת משקפיים

מבוגרים או צעירים, בעלי מידת עין ("מספר משקפיים") גדולה או קטנה – בשנים האחרונות נדמה שכולם מבקשים לעצמם ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. כדי לעמוד בביקוש הגובר ולייצר פיתרון איכותי ומקצועי לתושבי ירושלים והסביבה, פצחו בתי החולים אסותא ושערי צדק בירושלים במיזם משותף – הקמת מרכז רפואי חדשני להסרת משקפיים.

מרכז "אסותא אופטיק", שפועל במתחם בית החולים שערי צדק, הוא פרי שיתוף פעולה בין שני מוסדות רפואיים בעלי שם, המתהדרים באנשי צוות מן השורה הראשונה ובציוד המתקדם ביותר. בנוסף, מותאם המרכז למתן מענה ייחודי לאוכלוסיה החרדית, אשר על פי סקרים – רבים מחבריה מרכיבים משקפיים במספרים גבוהים.

שיתוף הפעולה בין אסותא לשערי צדק מאפשר למטופלים להנות מכל העולמות: המכשור המתקדם והסינון היעיל של שערי צדק, המאפשרים טיפול בתנאים המחמירים והבטוחים ביותר וכמובן – הניסיון של אסותא, המבצעת ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר כבר יותר משני עשורים.

אז איך זה עובד?

הליך הסרת משקפיים בלייזר מבוצע בשני שלבים: הראשון הינו חיתוך הקרנית והשני הוא שיופה באמצעות קרני לייזר. מדובר בהליך קל יחסית, המאפשר לעצב את הקרנית, ובכך, לתקן בעיות בכושר השבירה שלה דוגמת קוצר ראייה, רוחק ראייה וכו'.

במרכז "אסותא אופטיק" משתמשים במערכת הסרת המשקפיים החדשנית בישראל – WaveLight Refractive Suite מבית ALCON. המערכת, המספקת את פתרון הסרת המשקפיים המקצועי והבטוח ביותר בשוק, מורכבת למעשה משני מכשירים שונים:

מכשיר הלייזר waveLight R FS200

מכשיר לייזר זה יוצר חלון טיפולי בקרנית ומאפשר טיפול בשכבות הפנימיות של ה קרנית, בניגוד לשיטת ה-LASIK הסטנדרטית בה חותכים את הקרנית בסכין.

בשיטה זו עומק הטיפול מיקומו וכיוונו נשלטים באופן מדויק ביותר, מה שיאפשר בהמשך את שיופה של הקרנית בשכבות היותר פנימיות.

המכשיר משלב רמת דיוק גבוהה מאוד (עד לרמת המיקרון/אלפית המילימטר) יחד עם מהירות מדהימה של כ6 שניות לביצוע חיתוך רגיל. בנוסף, מאפשר waveLight R FS200 למנתח טווח ראייה מקיף ומלא על עין המטופל.

 

מכשיר הלייזר WaveLight R EX500

מכשיר זה מהווה את עיקרו של הטיפול, כאשר הוא המופקד על שיוף קרנית העין. WaveLi ght R EX500 הוא מהמכשירים המתקדמים בעולם ומשמש הן לניתוחים בשיטת LASIK והן בשיטת PRK.

הדגם החדיש מאפשר למנתח חמישה מימדי מעקב על עין המטופל בעת ביצוע ההליך ומהירותו 500 פעימות לשנייה – בניגוד למכשירי לייזר אחרים להסרת משקפיים, הוכח כי השימוש ב WaveLight R EX500 מצמצם משמעותית ואף מונע רבות מתופעות הלוואי האופייניות להסרת משקפיים בלייזר, דוגמת הופעת הילות, סנוורים, יובש בעיניים וקשיים בראיית לילה. מהירות הקרן הגבוהה ביותר.

שיתוף הפעולה ההדוק בין הצוותים הרפואיים של אסותא ושערי צדק, מאפשר טיפול מקצועי ובטוח בידי הרופאים והמנתחים המנוסים בישראל.

שני המוסדות שילבו ידיים בכדי לשתף בידע ובניסיון שצברו בענף הסרת המשקפיים ולאסוף מסד נתונים אדיר – התורם רבות לאיכות הטיפול ולמעקב שלאחריו.

מהיום, כבר לא צריך להגיע למרכז הארץ בכדי ליהנות משירותים רפואיים ברמה הגבוהה ביותר ומתוצאות מקצועיות – הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בשדה הסרת המשקפיים בלייזר מגיעה לירושלים ואתם מוזמנים לעצום עיניים, להפקיד את היקר לכם מכל בידיים הבוטחות והמנוסות בישראל ולחזות במחר חדש, יפה יותר וברור מאי פעם.