תופעת עין עצלה

מהי עין עצלה?

 

"עין עצלה" (אמבליופיה) הוא כינוי למצב שבו בעין בריאה ותקינה חדות הראייה אינה מספקת. כלומר, שגם בעזרת משקפיים או עדשות מגע, חדות הראיה אינה עולה על 6/9.

 

אם בזמן שאתה מרכיב משקפיים או עדשות אשר הותאמו לך כראוי, אינך מצליח לראות טוב יותר מ 6/9 או 20/30, יתכן שאתה סובל מעין עצלה.

 

עין עצלה מתפתחת בילדות. במצב ראיה נורמאלי, המוח מקבל תמונה משתי העיניים ומאחד אותם לתמונה אחת. באמבליופיה, אחת העיניים איננה ממוקדת היטב, ולכן המוח מקבל תמונה שונה בכל עין ואיננו יכול לאחד אותם כראוי לתמונה אחת חדה וברורה.

 

במצב כזה, המוח בוחר להתעלם מהתמונה המתקבלת מהעין הלא ממוקדת, והאזור במוח, האחראי על עיבוד התמונה מאותה העין לא מתפתח כראוי, ועם הזמן העין הופכת לעין עצלה בעלת חדות ואיכות ראיה ירודה. הסיבות המרכזיות להתפתחות עין עצלה בילדות הם הבדל במספר בין שתי העיניים או פזילה.

איך משפרים ראייה בשל עין עצלה?
כיום ישנם מגוון טיפולים מתקדמים הניתנים לסובלים מעין עצלה, שנועדו להביא אותם למצב שבו הם יכולים לקרוא אותיות קטנות ממרחק, לראות טוב יותר בלילה, לראות בשתי העניים בצורה טובה ולהביא לשיפור של 2.5 שורות בלוח הבדיקה ושיפור של 100% ברגישות לניגודיות:

  • אימוני שרירי העיניים,
  • תרגולים ומשימות ביתיות לאימון המוח
  • הגבלה על מספר המשקפיים
  • ועוד.

בשנים האחרונות רבים מן הסובלים מבעיית עין עצלה, מתגלים כמתאימים לניתוח הסרת משקפיים, ובאמצעות זאת זוכים לעבור את הניתוח, לשפר ראייתם ולהיפטר ממשקפי הראייה.

טיפול הסרת משקפיים לסובלים מעין עצלה
רבים מהסובלים מעין עצלה, נמצאים מתאימים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר דבר שיכול לשפר את ראייתם באופן משמעותי מלבד זה שאינם יזדקקו יותר להרכבת משקפיים.

על כן, אם הינך סובל מבעיית עין עצלה, ומעוניין לדעת פרטים נוספים לגבי טיפול הסרת משקפיים בלייזר, התקשר עוד היום לאסותא אופטיק, וקבע פגישת ייעוץ עם המומחים שבתחום.

 

הבסיס המדעי של נוירו-ויז'ן

 

ניתן לגרות בצורה יעילה את התאים המרכיבים את מערכת עיבוד התמונה במוח (Primary Visual Cortex) ולשפר את הראיה גם בגיל מאוחר, שנים רבות לאחר התקופה הקריטית להתפתחות הראיה.

 

טיפול נוירו-ויז'ן לשיפור הראיה מוכח קלינית ומדעית, בשונה מאימונים המתרגלים את המטופל להרפות את שרירי העיניים. הטיפול קיבל את אישור ה FDA, ה CE-Mark האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי לאחר שיעילותו ובטיחותו הוכחה במחקרים קליניים.

במהלך התרגול, המתבצע באמצעות תוכנת מחשב ביתית, מוצגות למטופל סדרה של משימות ויזואליות מדויקות, החוזרות ונשנות, תוך שינויים בגודל, בזוית ובניגודיות, אשר בהדרגה, מאמנות את המוח לעבד את המידע המתקבל מהעין בצורה יעילה יותר.

 

תוכנת נוירו-ויז'ן מנתחת את ביצועי המטופל לאורך התרגול, ומעדכנת בהתאמה את רמת התרגול בהתאם לקצב התקדמותו האישי של כל מטופל.

אמן את המוח שלך לראות טוב יותר.

נוירו-ויז'ן מאמנת את המוח לראות טוב יותר ללא ניתוח, ללא תרופות וללא תופעות לוואי.

על הטיפול לעין עצלה

 

  • 40 תרגולים – אשר נעשים בבית מול מחשב
  • 30 דקות – אורך כל תרגול בממוצע
  • מותאם אישית – בהתאם לקצב ההתקדמות של כל מטופל
  • פיקוח מקצועי – על ידי רופא עיניים / אופטומטריסט

חבילת תוכנת נוירו-ויז'ן כוללת דיסק להתקנה, מדריך להתקנת תוכנה, חוברת מידע למטופל וכן הוראות להפעלה. במידה ויש לך שאלות, תוכל להיעזר באחד המומחים שלנו.

תשובות לשאלות נפוצות בנושא עין עצלה

האם הטיפול מתאים עבורי?

 

הטיפול מתאים לאנשים מעל גיל 9 הסובלים מעין עצלה ושחדות הראיה שלהם נעה בין 6/60- 6/9, ללא הגבלה על מספר המשקפיים.

האם הטיפול לעין עצלה כרוך בניתוח או לקיחת תרופות?

 

לא, טיפול נוירו-ויז'ן הנו טיפול ללא ניתוח וללא תרופות

בכמה תשתפר הראיה שלי?

 

השיפור הממוצע הצפוי לאחר הטיפול הנו 2.5 שורות בלוח הבדיקה ו 100% שיפור ברגישות לניגודיות. משמעות השיפור, שתוכל בסוף הטיפול לזהות ממרחק של 170 מטרים, עצמים אשר לפני הטיפול זיהית רק מרחק של 100 מטרים.

 

תוכל לצפות כי ראייתך תהיה חדה וברורה יותר בעין העצלה עם המשקפיים. יחד עם זאת, עליך לדעת שמידת השיפור שמושג בטיפול משתנה בין אנשים שונים.

 

אני סובל מפזילה, האם היא תשתפר?

 

טיפול נוירו-ויז'ן איננו מטפל בעין אלא רק במוח, ולכן לא צפוי שפזילתך תשתפר. במידה ואתה סובל מפזילה בדרגה בינונית או גבוהה, עליך לטפל בפזילה קודם שתעבור טיפול נוירו-ויז'ן.

כמה זמן השיפור יחזיק מעמד?

 

הטיפול מאמן את המוח לראות טוב יותר, והוא דומה לאופן בו אנו לומדים ללכת, לשחות או לרכב על אופנים. רכישת מיומנות ברמה המוחית נשמרת באופן קבוע, כך גם טיפול נוירו-ויז'ן.

האם הטיפול לעין עצלה בטוח? 

 

כן! טיפול נוירו-ויז'ן נבדק, נוסה ונחקר.