ניתוח לתיקון הראיה | אסותא אופטיק
אסותא אופטיק - הסרת משקפיים בלייזר
חפש
הסרת משקפיים |  הסרת משקפיים בלייזר |  תיקון ראיה |  ניתוח להסרת משקפיים |  עדשות מגע |  עין עצלה |  קרטוקנוס |  קטרקט פרמיום |  עיניים |  לאסיק |  LASIK |  Z-Lasik | 
FacebookGoogle+Youtube

8464*

ניתוח לתיקון הראיה

אין אדם שלא מעוניין שהראייה שלו תהיה מושלמת וחסרת פגמים. הבעיה היא שאין המדובר במשימה פשוטה כלל וכלל: משנה לשנה, מספר האנשים הסובלים מליקויי ראיה, מסוגים שונים, רק גדל. עבור רבים מהם, המשקפיים או עדשות המגע אינם מספיקים, והם מעוניינים בניתוח שיאפשר להם לשפר את הראייה שלהם לאין ערוך. אז באילו ניתוחים מרכזיים מדובר?

ניתוח לייזר
כשמדברים על ניתוחים לתיקון הראייה, אין צל של ספק שהשחקן המרכזי בתוך שדה המשחק הוא ניתוח הלייזר, שנועד לתקן לצמיתות את הליקויים. ניתוחי לייזר מבוצעים כיום במספר שיטות עיקריות, דוגמת PRK, LASEK, LASIK ו-EPI LASIK, אשר קצרה היריעה מלתאר באריכות את המאפיינים המדויקים של כל אחת מהן. מה שחשוב להדגיש הוא כי שיטת ה-LASIK, המבוססת על פתיחת מתלה הקרנית, שיוף הקרנית שמתחתיו והשבת המתלה לאחר מכן, היא השיטה המקובלת ביותר כיום.

התפתחות הטכנולוגיה שיפרה לאין ערוך את היעילות של ניתוחי הלייזר, וכיום אחוזי ההצלחה שלהם הם גבוהים במיוחד, וכמעט מקסימליים. בנוסף, למעט בדיקות ההתאמה הנערכות חודשים מספר לפני הטיפול, הניתוח עצמו נמשך לרוב לא יותר מאשר כחצי שעה. יש לשים לב שהוא לא מתאים לנשים בהריון, לסובלים ממחלות דוגמת קטרקט או סוכרת או לכאלה שמספר הליקוי בעין שלהם השתנה בחצי השנה שלפני הניתוח.

ניתוח קטרקט
סוג אחר של ניתוח נועד להתמודד עם ליקוי נפוץ במיוחד, בעיקר בגילאים מבוגרים, והוא קטרקט: עכירות בעדשת העין, המביאה לכך שהתמונה שמתקבלת בה היא הכל חוץ מברורה. את הניתוח יש לעשות רק לאחר שעוברים בדיקות עיניים מקיפות על ידי הרופא המנתח, והוא לרוב מבוצע בהרדמה מקומית של אזור העין.

הניתוח עצמו מבוסס על הוצאת העדשה הטבעית והפגומה של העין, והשתלה, באמצעות מיקרוסקופ, של עדשה מלאכותית במקומה. הגם שהניתוח עצמו נמשך בדרך כלל לא יותר מאשר כרבע שעה, ההליך כולו, כולל הקבלה, ההכנה וההתאוששות, נמשך כחמש שעות. למרות שאין צורך להתאשפז בבית החולים לאחר הניתוח, נדרשת תקופת החלמה בת כחודשיים, במהלכה יש להימנע ממאמצים גופניים או מחשיפה ישירה לאבק וללכלוך.

מגיל צעיר, הדגישו בפניכם את הצורך לשמור על תקינות הראייה. הבעיה היא שחלומות לחוד, ומציאות לחוד: כעת, אתם סובלים מליקוי ראייה זו או אחר, ונחושים לשפר את המצב. נכון, המשקפיים או עדשות המגע יכולים לספק מענה מסוים, אך אתם מעוניינים בטיפול שישיב את הראייה שלכם לנורמה. באמצעות ניתוחים לתיקון הראיה, ובראשם ניתוח הלייזר, ניתן בהחלט להגשים את המטרה החשובה הזו.

סוגים שונים של ניתוחי לייזר
העובדות מראות כי בכל שנה, נערכים עשרות אלפי ניתוחי לייזר לתיקון הראיה, והמספר רק עולה משנה לשנה – בעיקר בקרב צעירים בשנות העשרים או השלושים לחייהם. הגם שישנן שיטות שונות לביצוע הניתוח, ושמות תהליכים שאינם בהירים לאדם הממוצע, העיקרון בכל אחד מהמקרים דומה: כיוונה של קרן לייזר אולטרה סגולה, בעלת אורך גל בלתי נראה, אל עבר קרנית העין. קרן הלייזר מבצעת אידוי חלקי של עובי הקרנית, ובכך למעשה מאפשרת לחתוך אותה, ללטש אותה או לשנות את צורתה (בהתאם לסוג הבעיה לה נועד הניתוח לספק מענה).

ניתן לחלק את ניתוחי הלייזר לשתי קבוצות עיקריות. הראשונה, הכוללת ניתוחים בשיטות דוגמת לאסיק או אינטרה לאסיק, היא ניתוחים לחיתוך הקרנית – חשוב לשים לב שהם יתאימו רק כאשר הקרנית עבה יחסית. ניתוחים מהקבוצה השניה, שתכליתם ליטושה של הקרנית, כוללים בתוכם שיטות דוגמת PRK, אפילאסיק ו-ASA.

התוצאות – משביעות רצון
ההתקדמות הטכנולוגית של השנים האחרונות שינתה את שדה המשחק של ניתוחי הלייזר באופן משמעותי. כיום, אחוזי ההצלחה של הניתוחים האלה גבוהים במיוחד, גם אם הם לא מקסימליים. נקודה מרכזית שיש להבין היא שככל שמספר הליקוי של האדם גבוה יותר, וככל שראייתו יציבה פחות, כך קטנים במידה מסוימת הסיכויים להצלחת הניתוח, או לחילופין גדלים במעט הסיכויים לניתוח חוזר כעבור מספר שנים.
 
מוזמנים לקרוא בנוסף:
הסרת משקפיים בלייזר
הסרת משקפיים