ד"ר ריטה לביא שטורך

מומחית רפואת עיניים ,מחלות קרנית וניתוחי לייזר לשיפור הראיה

 

"המפתח להצלחה בתחום ניתוחי הלייזר לשיפור הראיה טמון בידע ובניסיון הרופא המנתח, תוך הערכה טרום ניתוחית מדויקת והתאמת סוג הניתוח לנתוני המטופל. ההתקדמות העצומה בטכנולוגיות הלייזר של העשור האחרון מאפשרת כיום לשפר את ראייתם של כמעט כל מרכיבי המשקפיים בצורה יעילה ובטוחה."

 

ד"ר ריטה  לביא שטורך היא בוגרת ביה"ס לרפואה של הדסה ירושלים (1980), מומחית לרפואת עיניים מבי"ח רמב"ם בחיפה (1991) , בעלת התמחות -על במחלות קרנית וניתוחי לייזר  (1987-1989) מבתי חולים הר- סיני ובי"ח מנהטן למחלות עיניים ניו יורק ,ארה"ב.

 

התמחות במהלכה הייתה שותפה יחד עם פרופ טראוטמן (מגדולי מנתחי הקרנית), לניתוחי הלייזר לסרת משקפיים הראשונים שבוצעו בעולם, התמחות במהלכה זכתה למלגת FIGHT FOR SIGHT לחקר הראיה.

 

"ר לביא שטורך נמנית עם בכירי מנתחי הלייזר בארץ, בעלת ניסיון של למעלה מ- 20 שנה ואלפי מטופלים, בין השאר ניתחה בשנת 2005 גם את בעלה. היא חברה משנת 1991 באקדמיה האמריקאית לרפואת עיניים, משנת 1995 בארגון האירופאי לניתוחי רפרקציה והציגה במהלך השנים עבודות מחקר במפגשים השנתיים של ארגונים אלה. בשנת 1994 הייתה שותפה להקמה של אחד ממכוני הלייזר הראשונים בישראל בבי"ח לניאדו בנתניה, וכן שימשה כמנהלת רפואית של המכון.

 

בשנת 2003 הייתה בין מייסדי החוג הישראלי לניתוחי רפרקציה ומשמשת כבר למעלה מ- 20 שנה רופאת עיניים בכירה מומחית למחלות קרנית בקופ"ח מכבי, מאוחדת וכללית.

 

ד"ר לביא שטורך הקדישה זמן רב לחקר וקידום ניתוחי הלייזר לשיפור הראיה. היא אחראית ביחד עם בית המרקחת קונספט לפיתוח של טיפות לשיכוך כאבים בתוספת ויטמין C למניעת כאבים ועכירות בקרנית, וכן לזירוז הריפוי. טיפות אלו נמצאות בשימוש נרחב במכוני הלייזר ברחבי הארץ. כמו כן, ד"ר לביא שטורך נטלה חלק בשכלול ניתוח הPRK  לTRANS PRK: המאפשר את הסרת שכבת האפיתל של הקרנית באמצעות קרן הלייזר בלבד, למעשה, ללא מגע כלל. פיתוחים אלה מאפשרים כיום לטפל, בצורה יעילה עם ביטחון לטווח ארוך  וכמעט ללא כאבים, גם בבעלי קרניות דקות באופן יחסי.

להתייעצות עם מומחה