בדיקת ראייה אצל רופא

אנשים רבים סובלים מליקויי ראייה שונים, שבניהם: קשיים בקריאה, קשיים בראייה למרחק, קשיים בראייה מקרוב, ראייה מטושטשת, עין עצלה ועוד, ובשל כך, בלית ברירה הינם נעזרים בכלים סטנדרטיים לשיפור ראייתם כמו: משקפיי ראייה או עדשות מגע.

כיום, ישנה דרך נוספת לשיפור איכות ראייתם ותיקון ראייתם של הסובלים מליקויי ראייה שהינה: ניתוח לייזר בעיניים!

אך איך כל אחד יוכל לדעת אם באמת הינו סובל מליקוים בראייתו, איך זה מתבטא אצלו ומה עליו לעשות? בדיוק בשל כך רופאי עיניים מבצעים בדיקות ראייה יסודיות שייקבעו האם אכן ישנו ליקויי ראייה ומה סדר גודל של בעיה קיימת.

בדיקת ראייה כאמור עושים רק אצל רופא עיניים מומחה, על מנת להבטיח טיפול איכותי וחוות דעת מקצועית ביותר.

במידה ונמצאו ליקויי ראייה בעיניי מטופל מסוים, הוא יקבל תדרוך והנחיה מלאה מרופא העיניים מה עליו לעשות, אם בהרכבת משקפיים והתאמה של מספר למשקפיים, אם בהמלצה לשימוש בעדשות ראייה ו/או אם בהמלצה להשתמש בטיפות עיניים, משחות וכדומה ואף לעשות ניתוח הסרת משקפיים.

ניתוח להסרת משקפיים

אנשים רבים אשר סובלים מליקויי ראייה שונים, מחליטים לבדוק את אופציית ניתוח הלייזר לתיקון הראייה משום שהרכבת משקפיי ראייה מעייפת ולא נוחה להם וכך גם עדשות המגע.

אולם, ניתוח הסרת משקפיים לא ניתן לכל אחד משום שישנם קריטריונים ברורים שבהם מועמד לניתוח צריך לעמוד והינם: גיל מינימאלי-18, בריאות תקינה, ומעבר בהצלחה של סדרת בדיקות קפדנית.

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הינו ניתוח פשוט וקצר (נמשך מספר דקות בלבד) ומבוצע במספר שיטות שברובן נעשה חתך בקרנית העין, על מנת לשייף את העין ולהביא לשיפור חד בראייה.

למעשה, הניתוח נעשה בהרדמה מקומית בלבד ונטול מכאבים, אך כמו בכל ניתוח ישנם סיכונים ותופעות לוואי שעלולות לבוא בחשבון וכדאי לשקול אם לעשות את הניתוח או לא בכובד ראש.

זמן ההתאוששות מניתוח הסרת משפיים קצר, כך שלמעשה כבר יום לאחרי הניתוח המנותח יוכל לחזור לשגרת חיים תקינה לחלוטין, בשינוי קטן – ללא משקפיי הראייה!