Z – LASIK

השיטה הבטוחה
Z-lasik היא שיטת טיפול מדויקת, בטוחה, חדשנית ומתקדמת ביותר בענף ניתוחי העיניים להסרת משקפיים בישראל ובעולם כולו. ניתוח הלייזר להסרת משקפיים מתחיל ונגמר בלייזר, כלומר, אין שימוש כלל בלהבים כפי שנהוג בשיטות אחרות שבהן מסירים משקפיים.

איך אדע שהטיפול מתאים לי ?

בדיקת רפרקציה
בדיקה זו מבוצעת ע”י אופטומטריסט/ית, ונמשכת כ- 15 עד 20 דקות.
בדיקת טופוגרפיה
בדיקה זו מבוצעת ע”י טכנאי וכוללת טופוגרפיה ממוחשבת של פני הקרנית הקדמיים.
בדיקת רופא עיניים
רופא העיניים בודק את המקטע הקדמי של העין, את הלחץ התוך-עיני, ואת הרשתית.

המילה האחרונה בניתוח לייזר להסרת משקפיים

ניתוח לייזר להסרת משקפיים זי לאסיק הוא סוג חדש יחסית של ניתוח לתיקון ראייה שנחשב לבטיחותי ומדויק במיוחד. זוהי גם המהדורה האחרונה של פמטו סקונד לייזר - סוג של לייזר שמשגר פולסים קצרים ומתפרצים של אור במהירות מדהימה שיוצרת קרום דק ברקמת הקרנית. רקמה זו היא דקה מאוד וניתנת להסרה בקלות מעל פני העין ומאפשרת ללייזר לעצב מחדש את הקרנית.

ניתוח לייזר להסרת משקפיים z-lasik

Z-lasik היא שיטת טיפול מדויקת, בטוחה, חדשנית ומתקדמת ביותר בענף ניתוחי העיניים להסרת משקפיים בישראל ובעולם כולו. ניתוח הלייזר להסרת משקפיים מתחיל ונגמר בלייזר, כלומר, אין שימוש כלל בלהבים כפי שנהוג בשיטות אחרות שבהן מסירים משקפיים.
מיליוני מנותחים ברחבי הגלובוס עברו בהצלחה ניתוחי לייזר להסרת משקפיים בשיטת .z-lasik יש לציין, כי רובם המכריע של המנותחים לא חשו בכאבים או באי נוחות במהלך או לאחר הניתוח ורובם המוחלט רואים הרבה יותר טוב כעת מאשר בעבר עם משקפיים.
יתרונות נוספים של ניתוח לייזר להסרת משקפיים בשיטתZ-lasik הם הליך קצר ביותר (דקות ספורות) כאשר השימוש בלייזר במהלך ניתוחי עיניים בלייזר הוא מינימאלי, הרבה פחות תופעות לוואי וסיבוכים מאשר כל שיטת טיפול אחרת.

מהו פמטוסקונד לייזר?

פמטוסקונד זהו משך זמן הפולס של כל קרן לייזר. הפמטוסקונד היא מהירות שאינה ניתנת לתיאור ובמונחים מתמטיים אפשר להשוותה למיליון חלקי מיליון של שנייה. זהו סוג של לייזר מהמהירים ביותר בשטח רפואת העיניים שמסוגל לשגר פולסים פי 10 יותר מהר מכל מכשיר לייזר מסורתי ושמצמצם למינימום סיבוכים שעלולים להיווצר לאחר הניתוח. היתרון של לייזר הפטמוסקונד הוא שהניתוח מבוצע ללא עזרה של סכין ניתוחים מה שמקנה בטיחות ונוחות רבה למטופל במקביל לתוצאות טובות יותר.
יתרונות נוספים של ה- Z lasik

דיוק – זי לאסיק גורם להיווצרות קרום קטן על רקמת הקרנית שניתן להסיר מצד אחד ובאותה העת לאפשר גישה לקרנית. הקרנית חלקה ויבשה וזהו המצב הטוב ביותר לטיפול בלייזר.

בטיחות – לייזר פטמו סקונד כמו Z-LASIK מגיע ללא להבי חיתוך, עובדה שמפחיתה את הסיכון לסיבוכים מסוימים ומחישה את זמן ההתאוששות וההחלמה. התהליך מהיר, ללא כאבים ובטיחותי.

מהירות – בניתוח לייזר להסרת משקפיים ה- Z-LASIK משגר פולסים אולטרה קצרים שמאיצים את התהליך ובכך מפחיתים למינימום את תופעות הלוואי.

אפשרויות הטיפול – ניתוח לייזר להסרת משקפיים זי לאסיק מטפל גם בחלק מהמועמדים שנפסלו להליך בשיטות וותיקות יותר, למשל, ניתן לבצע את ההליך, במקרים מסוימים, גם במטופלים שסובלים ממיופיה גבוהה.

תוצאות הטיפול – שעות ספורות לאחר הניתוח, רוב המטופלים יכולים לראות היטב.

לאחר ניתוח לייזר להסרת משקפיים

העין שטופלה תכוסה ברטייה רפואית שתגן עליה 24 השעות הראשונות שלאחר הניתוח, יתכנו כאבים קלים או אי נוחות מטופלת במשהכי כאבים. תקבלו תרופות אנטיביוטיות בצורת טיפות שיש להזליף על העין ותפקידן למנוע דלקים ולזרז החלמה.
בימים הראשונים שלאחר הניתוח אסור לשפשף את העין. אסור גם שיחדור שמפו או סבון לאזור במהלך המקלחת וכן יש להימנע מפעילות ספורטיבית לחלוטין. רצוי להשתמש במשקפיים כהות בימים הראשונים לאחר הניתוח היות והעין רגישה לקרינת השמש ולאור. ראייה מעורפלת במהלך הימים הראשונים היא תופעה טבעית שתסתדר לאחר זמן קצר, ברוב המקרים תופעה זו תפסח עליכם.
הסרת משקפיים בלייזר בשיטת זי לאסיק עוברים בני 18 ומעלה, רק לאחר בדיקת התאמה החיונית להצלחת ההליך. יתאימו להליך הנפשית ממיופיה, היפרופיה אסטיגמציה ועוד
חשוב לדעת

• משך ההליך- מספר דקות ספורות

חזרה לשגרה- מיד לאחר הניתוח

כיצד מבוצע ניתוח לייזר להסרת משקפיים זי לאסיק?

מאלחשים את העין בעזרת טיפות המכילות חומרי הרדמה ומצמידים מתקן שמייצב את העין במצב פתוח כדי למנוע מצמוצים במהלך הניתוח. המנתח ייצור בעזרת הלייזר את הקרום מעל העין ויסית אותו הצידה כך שהלייזר יוכל לטפל ולשחזר מחדש את הקרנית. לאחר מכן יחזיר הרופא את הקרום שהוסת הצידה אל מעל הקרנית. אין צורך בתפרים כיוון שהקרום חוזר למקומו ונקלט באופן טבעי בקרנית. לאחר מכן הרופא יזליף טיפות אנטיביוטיקה כדי למנוע דלקת אפשרית.

לראות תשובות לשאלות שלך

?‍⚕️ האם מדובר בניתוח בו עושים שימוש בסכין?
ניתן ליצור את החלון הטיפולי בקרנית על ידי אנרגיית הלייזר בתדירות גבוהה. אלומת הלייזר מתוכננת ליצור חלון טיפולי המותאם אישית לקרנית של המטופל באופן מדויק, בטוח ונטול כאבים. עוצמת הלייזר קטנה פי 100 מאשר בניתוחי לייזר מהדור הראשון. מעולם לא הייתה קיימת שיטה כה מדויקת, בטוחה ונוחה למטופל כפי שהוכח בניסיון של למעלה מ 500,000 ניתוחי לייזר בשיטת ה Z-LASIK.
כיצד ה Z-LASIK עובד?
שלב 1- בתחילה קרן לייזר ממכשיר FemtoLaser פועמת במהירות גבוהה ובכל פעימה יוצרת בועית בעומק מדויק מפני הקרנית. בועיות אלו צמודות אחת לשנייה וכך נוצר שטיח של בועיות מיקרוסקופיות בעומק הקרנית. השכבה שמעל לאותו מישור מופרדת מהקרנית ,מורמת ומאפשרת טיפול על פני מישור.

שלב 2- קרן לייזר ממכשיר אחר- Eximer Laser, מבצעת את תיקון הראייה. הקרן מאדה תאים מרקמת הקרנית על פי תבנית שהותאמה מראש למטופל מסוים. שכבת הקרנית שהוסרה בתחילה מונחת במקומה ונצמדת במהירות וללא צורך בתפרים.
✔️ למי מתאים הטיפול להסרת משקפיים בלייזר?
טיפול בלייזר להסרת משקפיים מתאים לאנשים מעל לגיל 18 עם מספר יציב במשך חצי שנה רצופה, שהם קצרי ראיה עד מספר 10-, רחוקי ראיה עד למספר 6+ ו/או בעלי צילינדר (אסטיגמציה) במספר יציב.
❌ למי הטיפול לא מתאים?
הטיפול אינו מתאים במקרים הבאים: לבעלי מספר בלתי יציב בחצי השנה האחרונה, לנשים בהריון ולנשים מניקות, לאנשים בעלי קרנית דקה מדי, לסובלים ממחלות עיניים כגון: גלאוקומה, קטרקט, קרטוקונוס וכדומה, לסובלים מבעיות רפואיות כמו סוכרת, פסוריאזיס ועוד.
? האם הטיפול כואב?
לא! הטיפול אינו כרוך בכאבים. העין מורדמת מקומית בעזרת טיפות עיניים ובזמן הטיפול המטופל אינו מרגיש שום דבר.
⌛ כמה זמן אורך הטיפול?
מדהים, אבל טיפול הלייזר עצמו אורך פחות מדקה! תהליך ההכנה לטיפול אורך כ- 10 דקות.
? מתי ארגיש את השיפור בראיה לאחר הטיפול?
חדות הראיה מורגשת מיד לאחר הטיפול, אולם במהלך החודשיים הראשוניים שלאחר הטיפול יכולות להופיע עדיין הפרעות בראיה כמו: טישטוש, סינוור וכדומה. תופעות אלו חולפות מעצמן בתוך כחודש עד מס' חודשים ולאחריהם חל שיפור באיכות הראיה.
האם אראה כמו אדם שמעולם לא הרכיב משקפיים?
המטרה של טיפול זה היא להביא את המטופל למצב של ראייה משופרת ללא משקפיים או עדשות: לנהוג, לצפות בסרטים, לקרוא וכדומה. שום טיפול לייזר אינו יכול להבטיח ראיית 6:6 לכל אדם. הכול תלוי בנתונים הטבעיים של העיניים. הטכנולוגיה המתקדמת באסותא אופטיק מאפשרת במקרים רבים ראיה שהיא אף טובה יותר מ:6/6.
מהן תופעות הלוואי הנפוצות?
כאמור, בשעות הראשונות שלאחר הטיפול המטופל יחוש צריבה או תחושת גוף זר בעיניים. כמו כן, בימים הראשונים תיתכן ראיה לקרוב מטושטשת, תחושת יובש זמנית בעין וסינוור בלילה. תופעות אלו נעלמות מעצמן כעבור מספר שבועות.
האם עלולים לחול סיבוכים בטיפול?
הקפדה על ההוראות לפני ואחרי הטיפול, ממזערת את הסיבוכים האפשריים והופכת אותם לנדירים ביותר. הסיבוך הנפוץ שיכול לקרות הוא התפתחות דלקת באזור הטיפול. דלקת זו מטופלת באמצעות תרופות מתאימות.