החלפתי עדשות למשקפי ראייה והמספר שגוי

החלפתי עדשות למשקפי ראייה והמספר שגוי – האם יגרם לי נזק?

אם בזמן החלפת עדשות למשקפי ראייה גיליתם שהמספר בעדשות המשקפיים שלכם שגוי, אתם חייבים לקרוא את זה!

ראשית, אפשר לנשום לרווחה: ככל הידוע לנו, משקפיים במרשם שגוי לא יגרמו נזק לעיניים, אך הם בהחלט עלולים להביא לכאבי ראש, אי נוחות, ורטיגו וראייה מטושטשת. בד בבד, על אף שלמבוגרים לא ייגרם נזק ממרשם משקפיים שגוי, בקרב ילדים צעירים – משקפיים עם מס' לא מתאימים עשויים לגרום לעין עצלה.

 

למרות שהרכבת משקפיים עם מספר שגוי לא תגרום לנזק אמיתי לראייה שלכם – לא כדאי להתפשר על הדרך שבה אתם רואים וחווים את העולם. בין אם מדובר בטעות אנוש של אופטומטריסט שאבחן אתכם לא נכון, או שהמספר שלכם פשוט השתנה – ראייה מטושטשת ותופעות לוואי מעיקות הן ממש לא גזירת גורל ואם תבקשו להיפטר גם מהצורך לשאת את המשקפיים או את עדשות המגע שלכם לכל מקום ולשמור עליהם מפני אובדן או שבר – יכול מאוד להיות שהסרת משקפיים בלייזר היא הפתרון המושלם עבורכם!

 

כמעט כולנו מגיעים לשלב בחיים שבו אנחנו מגלים שעלינו להרכיב משקפיים. במהלך החיים ישתנה מספר המשקפיים לא מעט ונדרש להחליפן פעם בכמה שנים, עד לגיל מסוים שבו המספרים מתייצבים, כשחלקנו יצטרכו להחליפן אפילו מידי שנה או חצי שנה!

את השינויים הרבים ביותר במספר העדשות שלנו נחווה בעיקר בגיל ההתבגרות ולעת זקנה, בגילאי השישים והשבעים. גם אם לאורך חייכם מעולם לא נזקקתם למשקפיים – סביר להניח שתפגשו את משקפי הקריאה בגילאי 45-50 – כשכבר לא תוכלו להרחיק יותר את הספר או העיתון מהעיניים שלכם כדי לקרוא.

 

אין עוררין על כך שמשקפיים הם המצאה נהדרת ששינתה את חייהם של רבים, אבל עבור מי מאיתנו שלא זקוקים להם במשך כל שעות היממה – המשקפיים שלנו עלולים להפוך לנטל. בעולם עמוס ותובעני, שבו אנחנו זקוקים למשקפיים כדי לעבוד מול המחשב במשרד, אבל גם כדי לראות טלוויזיה בבית ולנהוג – המשקפיים הופכים לעוד דבר שצריך לזכור. אם שכחנו את המשקפיים בבית נצטרך ״להידבק״ למסך המחשב כדי לעבוד ואם הם חלילה אבדו או נשברו – אנחנו הופכים חסרי אונים. עבור מי שמרכיבים משקפיים באופן קבוע ולאורך כל היום – אובדן או שבר שלהם עשויים להפוך לקושי של ממש ולהכתיב את שגרת היומיום. שלא לדבר על כך שהחלפת המשקפיים ,שמחירן אינו זול, מדי תקופה – עשויה להיות מעמסה כלכלית של ממש.

 

עבור מי שמבקשים להקל על העיניים שלהם, על עצמם וגם על הכיס – הסרת משקפיים בלייזר עשויה להיות פתרון נהדר. הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Trans PRK, הוא ניתוח במסגרתו מאדים באמצעות לייזר את תאי האפיתל, המהווים את הרקמה החיצונית של הקרנית, מה שמאפשר למנתח לשייף, ע"י לייזר כמובן, חלק משכבת הסטרומה של הקרנית, על פי תוכנית הניתוח שתוכננה מראש. הסרת משקפיים בלייזר היא אחד ההליכים האסתטיים הנפוצים בעולם ומבוצעת בהצלחה רבה כבר עשרות שנים. לאחר תקופת החלמה קצרה יחסית – תזכו שוב לראייה חדה ובהירה, ללא צורך בהרכבת משקפיים.

אם אתם עומדים בקריטריונים הרפואיים לביצוע הניתוח – הסרת משקפיים בלייזר תהווה עבורכם פתרון אופטימלי. בניגוד למשקפיים – מדובר בהליך חד פעמי ובהוצאה כלכלית חד פעמית שלאחריהם תזכו בראיה חדה ובעצמאות שלכם שוב.

 

אז אם גם אתם חושדים שמספר המשקפיים שלכם שגוי, או שלא, אם המשקפיים או עדשות המגע גורמים לכם לחוסר נוחות, אם נמאס לכם לקחת את המשקפיים לכל מקום, לאבד את הזוג האהוב עליכם או שאתם פשוט רוצים להיראות אחרת – יכול להיות שניתוח להסרת משקפיים בלייזר הוא הפתרון המושלם עבורכם.

היום כבר אפשר ללכת בלי ולהרגיש עם – ומה איתכם?