ניתוח קטרקט

לאורך השנים ועם הזדקנות העין חלה ירידה בכושר הראייה, לעיתים הסיבה לאותה ירידה משמעותית בראייה היא בשל קטרקט. העדשה הטבעית של העין הינה עדשה שקופה וזכה וכזו אשר מאפשרת לאור להיכנס ללא קושי.

עם השנים ניתן להבחין בירידה בכושר הראייה בעיקר משום שאותה עדשה הופכת להיות עכורה.
ישנן מספר סוגים של קטרקט כאשר הקטרקט אשר מופיע בדפנות העדשה בדרך כלל אינו מפריע לרוב לראייה.

 

אולם סוג שונה של קטרקט הוא הקטרקט האחורי אשר משבש לחלוטין את יכולת הראייה וכמו כן גורם לסנוור יתר.

 

 

ניתוח קטרקט הפך להיות עם השנים ניתוח שכיח למדי. חשוב לציין כי בדרך כלל מחלה זה מתקיימת בשתי העיניים.

 

בניתוח קטרקט נשלפת העדשה העכורה בטכניקה מיוחדת במינה לאחר ריסוקה של העדשה הטבעית והעכורה. השליפה מתבצעת מפתח של 2 מ"מ לערך. במקומה מחדירים את עדשה סינטטית חדשה ונקייה.

 

כאמור התסמינים לאותו קטרקט הם יכולים לבוא לידי ביטוי בירידה הראייה בחושך, צורך בהגברת התאורה בזמן קריאה, תחושה של ירידה ככלית בראייה במשך שעות האור, תחושת סנוור מפנסים או רגישות לאור, ראייה מטושטשת או ראייה כפולה, שינויים היכולת זיהוי גוונים ועוד.

 

גילוי ואבחון אותו קטרקט יעשה כאמור על ידי רופא עיניים בבדיקה די פשוטה ושגרתית אך עם זאת מאוד מקיפה ויסודית וזאת על מנת לשלול מחלות אחרות הגורמות לירידה בכושר הראייה. בבדיקה זו יקבע האם יש צורך בניתוח קטרקט.

 

הגורמים לאותו צורך בניתוח קטרקט הם בעיקר ההזדקנות, אולם עם זאת יש לציין כי גם בגילאים צעירים יותר יכולה להופיע בעיית קטרקט כתוצאה מחבלה, נטילת תרופות, מחלות, חשיפת יתר לקרני השמש ועוד.

כמו כן חשוב לדעת כי ניתוח זה מתבצע בהרדמה מקומית בלבד. אורך הניתוח הוא כעשרים דקות וכמו כן לאחר בדיקה ואישור של הרופא המנתח ניתן להשתחרר הביתה. שיפור הראיה מתקיים כבר ביום שלמחרת ומתאפשרת החזרה לפעילות שגרתית מלאה.

 

יתרונות ניתוח קטרקט פרמיום

 

טיפול הקטרקט פרמיום הינו טיפול חדשני המבוסס על סדרת בדיקות מקיפה ומדויקת המאפשרת במקביל לטיפול הקטרקט הסטנדרטי טיפול במקביל בסדרה של בעיות ראייה כגון:

  • תיקון של מספר בצורה וודאית ומוחלטת
  • תיקון של צילינדר (אסטיגמציה)
  • אפשרות לשימוש בעדשות מולטיפוקליות המאפשרות תיקון ראייה לרחוק ולקרוב.

תוצאות ניתוח הפרמיום מתבטאות כאמור בשיפור משמעותי ותיקונו של המספר \ הצילינדר ותיקון הראייה למרחקים שונים.

חשוב לציין כי ניתוח קטרקט סטנדרטי מכוסה על ידי קופות החולים, לעומת הניתוח פרמיום המכוסה רק ע"י חלק מביטוחי הבריאות הפרטיים.

תהליך הטיפול – קטרקט פרמיום

 

טיפול הקטרקט פרמיום מחולק ל 3 חלקים עיקריים

 

שלב המדידות

 

המדידות מבוצעות ע"י אופטומטריסט מומחה ביחד עם המטופל, האופטומטריסט עורך למטופל סדרה של בדיקות ראייה, על מנת לקבל אינדיקציות של כל הפרמטרים הנדרשים לעדשה.

שלב התאמת העדשה

 

בעזרת המדידות הראשוניות שנלקחו מהמטופל, הרופא המנתח והאופטמיטריסט בעזרת כלים ממוחשבים חדשניים יתאימו עדשה מתאימה לעין המטופל.

שלב הטיפול (החלפת עדשה)

 

בשלב הטיפול, הרופא מחליף אצל המטופל את העדשה העכורה לעדשה החדשה.
הטיפול אורך כ 20 דקות, וכבר למחרת המטופל חוזר לפעילות מלאה, ובאיכות ראייה מצוינת והרבה יותר טובה באופן משמעותי מלפני הטיפול כבר למחרת היום.

 

קטרקט פרמיום באסותא אופטיק

 

באסותא אופטיק ישנו מרכז ייחודי לטיפול בקטרקט פרמיום, עם סדרה של מכשירים חדשניים המאפשרים דיוק הרבה יותר גבוה מבדיקה סטנדרטית המבוצעת הקופות החולים או בבתי החולים הציבוריים ע"י רופא עיניים.

 

הנכם מוזמנים להגיע לבדיקה ראשונית במרפאות אסותא תל-אביב על מנת להתרשם מיתרונות ניתוח הקטרקט פרמיום, ולקבל הערכה ראשונית להתאמה לטיפול.