שלבי הטיפול

תהליך הטיפול - שלב אחרי שלב.

בדיקות התאמה – השלב החשוב ביותר. הצוות הרפואי של אסותא אופטיק מחויב לאתיקה ואמינות רפואית חסרת פשרות.

מעבר לכל שיקול כלכלי, אנו מקפידים להעניק טיפולי לייזר להסרת משקפיים, רק לאלו אשר סוג טיפול זה מתאים להם ויכול להועיל להם.

 

כל אדם המועמד לטיפול, נפגש עם הצוות המאבחן ורק לאחר שנלמדים פרטיו הרפואיים ומתבצעת בדיקת התאמה קפדנית, נודיע למטופל אם הוא מתאים לסוג זה של טיפול.

 

כבר בשלב ההתאמה, אתם נפגשים עם הרופא המנתח לפגישה הכוללת בדיקת אבחון והתאמה המתבצעת באמצעות המכשור הרפואי המתקדם ביותר. פגישה זו אורכת כשעה וחצי, במהלכה נערכת בדיקה מקיפה שנועדה לבדוק את מצב הבריאות הכללי ואת מצב בריאות העיניים.
בדיקת התאמה

 

האופטומטריסט של המרכז הרפואי עורך בדיקה מקיפה כדי לאבחן מהי הראיה האופטימלית האישית שתוכלו להשיג בעזרת הטיפול. במהלך הפגישה תתבקשו למלא שאלון מפורט בנושא בריאותכם.

 

חשוב למלא אותו בקפידה ולהודיע לרופא על שינויים או בעיות עכשוויות בראיה. כמו כן, חשוב להגיע לבדיקות ללא עדשות מגע העלולות לגרום לתוצאה לא נכונה של הטיפול. מרכיבי עדשות מגע קשות נדרשים להסירן לפחות שבוע לפני הבדיקה, ומרכיבי עדשות רכות כיומיים לפני הבדיקה. בדיקת ההתאמה מיועדת גם לשיחת תיאום ציפיות בין המטופל לרופא. בדיקה זו היא הזדמנות לשאול את כל השאלות שברצונכם לשאול.

 

יום הטיפול

 

לאחר שעברתם את הבדיקות בהצלחה ונמצאתם מתאימים לניתוח, אתם מוזמנים לטיפול הלייזר.

 

מומלץ לפנות כשעתיים לשהייה במרפאה (אל דאגה, טיפול הלייזר עצמו נמשך בממוצע כשלושים שניות לכל עין).

 

רצוי להגיע בבגד נח ולהימנע מאיפור (כולל מייק אפ) יומיים לפני הטיפול.

לאחר תהליך אדמיניסטרטיבי וקבלת הנחיות התנהגות לאחר הניתוח אתם מוכנסים לחדר ההכנה לטיפול.

 

בחדר זה האחות מכינה אתכם ע"י הלבשת חלוק וכובע, ניקוי יסודי של הפנים וסטריליזציה של אזור העיניים ולאחר מכן אילחוש ע"י טיפות עיניים הגורמות להרדמה מקומית של העיניים, וטיפות אנטיביוטיות . הדבר אינו פוגע בראיה, במהלך כל הטיפול ממשיכים לראות.

 

האחות מובילה אתכם לחדר הטיפולים ומשכיבה אתכם על מיטת הטיפולים.
טיפול הלייזר לא כואב כלל הצוות הרפואי הנוכח בחדר מורכב מהרופא, אחות וטכנאי. במהלך כל הטיפול הרופא משוחח אתכם ומסביר את השלבים השונים בטיפול הסרת משקפיים. לאחר שמסיימים את הטיפול בעין ימין מתקיימת הפסקה קצרה , נתוני העין השניה מוזנים למכשיר הלייזר מתקיימת בדיקה כפולה של התאמת הנתונים ע"י שני אנשי צוות ולאחר מכן ממשיכים לעין השניה.

 

עם סיום התהליך הרופא מניח עדשת מגע טיפולית (ללא מספר) על העיניים וכן מזליפים מספר סוגי טיפות.

 

כל התהליך אורך כ-20 דקות ולאחר מכן תצייד אתכם האחות בהנחיות ללקיחת הטיפות . יקבע לכם תור להסרת העדשות ובדיקה לאחר ניתוח ע"י הרופא.

 

יש להגיע עם מלווה אשר יסיע אתכם לביתכם. לא מומלץ לתכנן תכניות להמשך היום ולפנותו לשהייה בבית. תתכן הרגשה של צריבה, גוף זר בעין דמעות וטשטוש. תחושות אלו טבעיות וצפויות. שימוש בטיפות אלחוש לפי ההנחיות משפרת מאד את התחושה.