ללכת בלי ולהרגיש עם: איך לראות טוב בלי משקפיים

אתם צריכים משקפיים, כך העידו האופטומטריסט ותוצאות בדיקת הראייה שלכם, אבל אתם פשוט לא רוצים להרכיב אותם? ובכן, אתם בחברה טובה. בין אם כתוצאה מחוסר נוחות, עצלנות או פשוט איזו תחושה שאנחנו נראים טוב יותר בלעדיהם - כמעט כל אחד מאיתנו מכיר חבר או בן משפחה שזקוק למשקפיים, אבל הולך בלי ו"על הדרך" מחמיר את בעיית הראייה שלו.

אם גם אתם בחרתם לקטוע את מערכת היחסים שלכם עם המשקפיים, או להפסיק אותה עוד לפני שהתחילה – דעו שכיום מחכות לכם מגוון אלטרנטיבות למשקפיים, שלא יאלצו אתכם להתפשר על איכות וחדות הראייה. אז איך לראות טוב בלי משקפיים, אתם שואלים? במיוחד עבורכם, ריכזנו את כל הפתרונות למי שמעדיפים ללכת בלי – אבל להרגיש (או יותר נכון – לראות) עם:

עדשות מגע

עדשות מגע הן מעין דיסקיות סיליקון שמכסות את קרנית העין. ממש כמו משקפי ראייה, מטרתן של העדשות לתקן את הראייה ולאפשר התנהלות יומיומית תקינה.

עדשות מגע מרקיעות שחקים בפופולריות שלהן כאלטרנטיבה למשקפיים, אך הן סובלות מכמה חסרונות בולטים כמו הצורך בתקופת הסתגלות ארוכה, תחזוקה יומיומית תובענית, הימנעות מרחצה בים ובריכה וכן אי יכולת לישון עם עדשות מגע, נקיטת משנה זהירות בעת איפור ועוד.

בנוסף, עדשות מגע הן כר פורה לזיהומים ודלקות בעין ובשימוש רב שנים הן אף עלולות לגרום לרגישות יתר ולנזק לקרנית. כל זאת ועוד – ואפילו לא נגענו בהוצאה הכלכלית הכבדה של שימוש בעדשות מגע. בקיצור, אם חשבתם שעדשות יפטרו אתכם מהתעסקות – תחשבו שוב.

שיטות טבעיות לשיפור הראייה

ניתן להצביע גם על מספר שיטות טבעיות לשיפור הראייה – ללא ניתוח, משקפיים או עדשות מכל סוג שהוא. בין היתר, שיטות אלו כוללות תרגילים שונים לשיפור הראייה כמו למשל יוגה לעיניים או תרגילים לשיפור שרירי העיניים.

חשוב להבין שמדובר בשיטות לא מוכחות שלטווח הארוך לא יסייעו לרוב האנשים – ורק במקרים נדירים יאפשרו להיפטר מהמשקפיים לחלוטין, במספרים נמוכים בלבד וזאת בתנאי שמתמידים בתרגילים האינטנסיבים למשך כל החיים.

בנוסף, טריק פשוט מאפשר לנו לראות היטב גם ללא משקפיים וללא השקעה לטווח הארוך: להסתכל דרך חריץ או חור צרים, למשל חתך בנייר. הבעיה היא שאי אפשר להסתדר כך ביומיום. אומנם מומלץ לבצע מדי פעם תרגילים לשיפור הראייה – אך אסור להסתמך עליהם כתחליף למשקפיים.

הסרת משקפיים בלייזר

זוכרים מתי בפעם האחרונה הלכתם לים מבלי להתעסק עם העדשות או להתמודד עם החשש לאבד את המשקפיים? מתי פקחתם את העיניים ופשוט ראיתם את העולם, כמות שהוא, ללא שום עזרים? מכל הסיבות הללו ועוד רבות – הסרת משקפיים בלייזר היא ככל הנראה האלטרנטיבה הטובה ביותר להרכבת משקפיים.

ראשית, בעיקר כיוון שהסרת משקפיים היא לא אלטרנטיבה למשקפיים ברמה הזמנית – אלא פתרון קבע לליקויי הראייה שלכם. הסרת משקפיים מקצועית בלייזר, תאפשר לכם לראות טוב, ממש כאילו אתם מרכיבים משקפיים– רק בלעדיהם (ולעיתים אף טוב יותר). בהשקעה חד פעמית – תיחסך מכם ההוצאה הקבועה והגבוהה עבור עדשות מגע או עבור רכישת משקפיים חדשים מידי תקופה. סוף כל סוף לא תצטרכו לנקות, להחליף, להיבדק, לבחור, להסחב, לאבד ולרכוש מחדש – הסרת משקפיים בלייזר תשיב לכם את הראייה שלכם בחזרה ועימה – את החירות והעצמאות שלכם.